Kadınlar Platform toplantısında buluştu
23.1.2014
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu onlarca kadının katılımıyla bugün saat 19.30'da Makina Mühendisleri Odası'nda aylık toplantılarından birini daha gerçekleştirdi.

Toplantıya onlarca kadının yanı sıra, Kanada'da aktif çalışma yürüten Platform üyeleri de canlı yayın yoluyla katıldılar. Platformun  kadın cinayetlerini durdurmak için 8 Ocak'ta başlattığı uluslararası imza kampanyasının yaygınlaştırılması için neler yapabileceklerinden söz ettiler. Toplantıda imza kampanyasını duyurmak için basın çalışması yapılması, çeşitli videolar çekilmesi ve sosyal medya yoluyla yaygınlaştırılması kararı alındı.

Gezi Direnişi'nden sonraki ilk 8 Mart
Toplantının bir diğer gündemi ise 8 Mart idi. 8 Mart'a dair Platformun genel çizgisine değinen Platform Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, önümüzdeki 8 Mart'ın Gezi Direnişi'nden sonraki ilk 8 Mart olmasının önemine dikkat çekti. 8 Mart'a hazırlık için stant ve afiş çalışmalarının yanı sıra kadın cinayetlerine dikkat çeken bir fotoğraf sergisi ve üniversitelerde 8 Mart'a çağrı toplantıları yapılabileceğinden bahsedildi.

Büyük Kadın Forumu'na çağrı yapıldı
Toplantının son gündemi Platformun da içinde yer aldığı İstanbul Kadın Dayanışması'nın  9 Şubat'ta yapacağı Büyük Kadın Forumu oldu. "AKP sussun, kadınlar konuşsun" başlığı altında Şişli Kent Kültür Merkezi'nde yapılacak forumun 8 Mart'a ön hazırlık olması açısından önemi vurgulandı.

Son olarak geçtiğimiz Cuma günü CHP Milletvekili Melda Onur tarafından, Platformun hazırladığı Ceza Kanunu'na ek madde önerisinin sunulduğu bilgisi verildi ve ardından toplantı sona erdi. 


  • YAZAR
  • Editor