İzmir'de Serpil Erfındık'ı andılar
25.1.2014
İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyat bölümünde öğretim görevlisi Serpil Erfındık, şiddet gördüğü için boşandığı eşi tarafından öldürülmüştü. 25 Ocak günü Serpil Erfındık anısına gerçekleştirilen lokma dökümüne, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu destek vermek için oradaydı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde öğretim görevlisi olan Serpil Erfındık 6 ay önce boşandığı eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. 38 yaşında olan Serpil Erfındık üç yıl önce evlendiği V.A'dan geçen temmuz ayında şiddet gördüğü için boşandı. Ancak eşi, boşanmalarına rağmen Serpil Erfındık'ı rahatsız etmeye devam etti. Cinayet, Buca ilçesine bağlı Kaynaklar'da Serpil Erfındık'ın iki yaşındaki oğluyla birlikte kaldığı evinde işlendi. Eski eşi, V.A 2 yaşındaki oğlu E.B.A'yı da alarak kaçmıştı.


Serpil Erfındık’ın ailesi, Serpil Erfındık’ın anısına lokma döktürdü. Serpil Erfındık’ı anmak için gerçekleştirilen bu etkinlikte Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve kızını kaybeden Pınar Ünlüer’in babası Zeki Ünlüer’de destek vermek için oradaydılar.

 


  • YAZAR
  • Editor