AKP'nin türkücüsü: Tokat kadına şiddet değildir
27.1.2014
Kadına şiddetin kişiden kişiye göre değişen belirsiz bir durum olduğunu söyleyen İzzet Yıldızhan, "Ben mesela kadın tokatlarım. Bu şiddet değildir" diye konuştu.

İzzet Yıldızhan, yeni albümünün tanıtımıyla ilgili röportajda kadına şiddetle ilgili konuştu. 

Kadınların çalışmasını istemem

Daha önceki bir röportajında kadına şiddeti desteklediğini söyleyen İzzet Yıldızhan, gerekçesini şöyle belirtti:

Bizim oralarda durum böyle. Her anne-baba erkek çocuğu olsun ister. Baba ne derse o olur. Baba olursa aile daha güçlü olur. Ben de böyle yetiştiğim için böyle düşünüyorum. Ama bu artık toplumuzda böyle değil. Kadınlar şimdi söz ve iş sahibi. Ben mesela çocuklarımın annelerinin çalışmasını istemem. Ben çalışıyorum yeter. Kendi işimin başına geçsinler ama başka yerde çalıştırtmam. Herkes beni eleştiriyor bu yüzden. Ama ben herkese saygı duyuyorum. Onlar da bana saygı duysunlar.

 

Kadına şiddet uyguladınız mı sorusunu ise ilginç cevapladı:

"Bir erkek, 'Şiddet uygulamadım' derse yalan söyler. Sadece şiddet algısı kişiden kişiye değişir. Her insan, ilişkilerinde belirli evrelerde tatsızlıklar, sorunlar yaşar. Çocuklarımın annesiyle yirmi iki yılım geçmiş. Tabii ki bizim de sorunlarımız oldu. Yeri geldi tokat da attım. Bir insanla hayatı paylaşıyorsun. Zaman zaman ters düştüğümüz konularda birbirimizi itmişizdir de, tokat da atmışızdır. Tokatı da şimdi şiddetten mi sayalım?"

 

Şiddet algısı kişiden kişiye göre değişir

Tokadın bir şiddet unsuru olmadığını savunan ve çocuğuna da tokat attığını söyleyen Yıldızhan, bunun eğitim amaçlı olduğunu iddia etti:

Şiddet bence bir erkeğin evdeki insanlara karşı olan sorumluluğunu bilmemesi, alkol ve uyuşturucu kullanması, sapkın hayat tarzını ailesine yansıtmasıdır. Ben sorumluluklarımın hepsini yerine getiriyorum. Sadece anlaşamadığımız ve zıtlaştığımız bir konu yüzünden bir tokat atıyorum. Şiddet mi bu? Bence bu bütün ailelerde olmuştur. Her ailede bir kadın tokat atmış veya tokat yemiştir. Bazen şiddet ve kırgınlıklar sevginin pekişmesi bile oluyor.

    


  • YAZAR
  • Editor