Cennet annelerin ayakları altında, anneler toprağın
27.1.2015
Doğuran, hayat veren, öğreten, dokunduğu hayatı güzelleştiren bizler. Kadınlarımız, rahat ekonomi, özgür düşünce, özgür eğitim öğretim, gelişmiş refah ve kadın haklarına saygılı bir ülkede yaşıyoruz yazmak isterdim. (!)

Kadın yüceliği ve değeri hakkında onca güzel ve bir o kadar da gerçek birçok kelimeden birçok cümle çıkarabilen, kadının mucize olduğuna inanan ben;bu güzelliklerden bahsedemiyorum maalesef...

Namus adı altında kadına yönelik şiddetin en acımasız ve en cani boyutudur, kadın cinayetleri.
Kişinin yaşama hakkının elinden alınması, yok edilmesidir.


İstatistiklere bakıldığında kadın cinayetlerinin her yıl arttığı görülüyor, 2014 yılında 294 kadın öldürüldü, kadına uygulanan şiddet de aynı oranda artmıştır.


Son dönemlerde ayda ortalama 26 kadın, cinayete kurban gitmiştir.


"Biz geldik Türkiye büyüdü" diyenler;
Ağızlarından düşürmedikleri Allah korkusunu neresinde yaşadığını bize söylemeliler!


Kadının kıyafetine, hamileliğine, doğumuna, kaç çocuk doğurmasına, kahkahasına karışmakla kalmayıp.
İnsanların inançlarını kendi çıkarlarına alet edip dini; siyasete, aileye, okula karıştırarak provakatörlük yapan siyasetçiler ve yandaşları yüzünden, çocuk yaşta gerçekleştirilen evliliklerin ve kadın cinayetlerinin ulaştığı bu sayıya, ülkenin en büyük sorunları bile ulaşmadı.


Devlet  korumasında olan kadınlar bile öldürülüyor...


Hak mı?
Adalet mi?
Devlet mi?


Siz dini bizden öğrenecek değilsiniz, iyi bilirsiniz ama ben yine de yazayım bir Hadis-i şerif  "cennet annelerin ayakları altındadır" der. Ben bu söze sizin büyüttüğünüz Türkiye'den ek yapıyorum:
Cennet annelerin ayakları altında, anneler toprağın.