Kan emiciler, size oy verecek değilim
28.10.2015
Narin değilim, korunmaya muhtaç değilim, sizin sandığınız fıtratta hiç değilim; sizin baş tacı ettiğiniz makbul kadın değilim. Şimdi tüm bunlara rağmen benden hala oy isteyenlere demem o ki "Şu fotoğrafa bir bakın; bende size oy verecek yüz var mı?

 Haziran’da kendimize nefes alacak bir dehliz yaratmıştık; ışık alacak bir pencere. Bu dehlizden geçecek, o pencereyi sonuna dek açacak gücümüz ve inancımız vardı. Fakat siz nefret, ego ve korku dolu harcınızla, sonunda aydınlığa çıkacağımız bu yolu tıkamak için elinizden geleni ardınıza koymadınız. 7 Haziran’dan bu yana, yaktınız, yıktınız, kan akıttınız, hatta ki öldünüz ve öldürdünüz. Barış diyen kim varsa, insanlık diyen kim varsa düşman gördünüz, hedef gösterdiniz. Sonuçta olacak

Olan neydi; enikonu bir seçim değil mi? Bir tek insan evladının canına, bir bebeğin o küçücük tabutunu görmeye değer miydi? … Yoksa sizin için bu seçim “sadece bir seçim” değil miydi? Yoksa sizin için bu bir hayat memat- ölüm kalım meselesi miydi?

Maziniz o kadar kirli, halının altına süpürdükleriniz o kadar kabarık mıydı? Elleriniz gerçekten bu denli korkacak kadar kirli miydi? Öyleyse hodri meydan! Siz istediğiniz, tekrar seçimin günü geldi çattı. Yenisi, eskisi, tekrarı, erkeni, geci; seçim geldi. 120 küsur gündür dünyayı yaktığınız yıktığınız o seçim geldi. Bu kadar gün; ipliğinizi pazara sermekten başka bir işe yaradı mı dersiniz?

Bir önceki seçimde size oy vermeyen ve ihtiyacınız olan o birkaç milyon insan, bu kez oyunu size mi verecek dersiniz? 

Hiç sanmam; 

1 Kasım sizin zaferiniz olmayacak. Yenilen pehlivanlar; damdan düşmüş denir ya hani, siz balkondan (!) düşmüşler olacaksınız.

 Ben tek bir kadın olarak fakat benim gibi düşünen milyonlarca kadın olduğunu bilerek diyorum ki: Bana söz hakkı vermeyene, bir kadın olarak sesimi duymaya tahammülü olmayana Kürtajıma, hamileliğime, doğumuma; işime, eşime, yatak odama kadar burnunu sokana, 

Varlığımı yalnızca aile içinde ve erkek güdümünde kabul edene, beni eve kapatmaya çalışana 

İşsizliğin artmasını bile benim çalışmama bağlayana, anneliği bana tek kariyer olarak sunanlara Tecavüz sonrası kürtaj yaptıranı cani ilan edip, gerçek tecavüzcüleri koruyup kollayana 

Kadın katillerine arka çıkanlara, kadından yana yasaları bir türlü çıkartmayanlara

Kallavi hırsıza, harbiden arsıza oy verecek değilim!

Narin değilim, korunmaya muhtaç değilim, sizin sandığınız fıtratta hiç değilim; sizin baş tacı ettiğiniz makbul kadın değilim. 

Şimdi tüm bunlara rağmen benden hala oy isteyenlere demem o ki “Şu fotoğrafa bir bakın; bende size oy verecek yüz var mı?